MS 40
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Handry Theron | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
[2] | Jurgens Schoeman | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
[3] | Mario HOFFMANN | ZA | Recreation Tennis Club | No | - |
[4] | Le Roux Conradie | Vlottenburg Tennis Club | No | - | |
- | Corne OOSTHUIZEN | ZA | Potchefstroom Country Club | No | - |
- | James Liebenberg | Durbanville Tennis Club | No | - | |
- | Paulo dos Reis | ZA | Monte Vista Tennis Club | No | - |
- | Fahmi ARIEFDIEN | Old Mutual Sports Club | No | - | |
- | Louis Loock | Strand Tennis klub | No | - | |
- | Nathanael Adams | ZA | Strand | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | PAUL NICOLAS | Kelvin Grove Tennis Club | No | - | |
- | Wayne BROWN | ZA | Johannesburg Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-22 9:15am | A2 | STK - Court 07 |
Paulo dos Reis
|
Nathanael Adams
|
7-6, 1-6, 5-7 |
2023-09-22 9:15am | A7 | STK - Court 08 |
James Liebenberg
|
Louis Loock
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 8:00am | A9 | RTC - Court 1 |
Handry Theron [1]
|
Nathanael Adams
|
6-1, 6-1 |
2023-09-23 8:00am | A10 | RTC - Court 2 |
Mario HOFFMANN [3]
|
Corne OOSTHUIZEN
|
6-2, 7-5 |
2023-09-23 8:00am | A11 | RTC - Court 3 |
Fahmi ARIEFDIEN
|
Le Roux Conradie [4]
|
1-6, 5-7 |
2023-09-23 8:00am | A12 | RTC - Court 4 |
James Liebenberg
|
Jurgens Schoeman [2]
|
6-7, 5-7 |
2023-09-24 8:00am | A13 | STK - Court 07 |
Handry Theron [1]
|
Mario HOFFMANN [3]
|
6-0, 6-2 |
2023-09-23 2:30pm | A14 | STK - |
Le Roux Conradie [4]
|
Jurgens Schoeman [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-09-25 8:00am | A15 | STK - Court 07 |
Handry Theron [1]
|
Jurgens Schoeman [2]
|
|
2023-09-25 8:00am | B1 | STK - Court 08 |
Mario HOFFMANN [3]
|
Le Roux Conradie [4]
|
|
2023-09-24 8:00am | C1 | RTC - Court 7 |
Nathanael Adams
|
Corne OOSTHUIZEN
|
6-1, 6-1 |
2023-09-24 8:00am | C2 | RTC - Court 8 |
Fahmi ARIEFDIEN
|
James Liebenberg
|
6-2, 3-6, 2-10 |
2023-09-25 8:00am | C3 | STK - Court 09 |
Nathanael Adams
|
James Liebenberg
|
|
2023-09-25 8:00am | D1 | STK - Court 10 |
Corne OOSTHUIZEN
|
Fahmi ARIEFDIEN
|
|
2023-09-23 10:30am | E7 | STK - Court 02 |
Paulo dos Reis
|
Louis Loock
|
6-4, 2-6, 10-7 |