BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | No | - | |
[2] | Thebe THITE | LS | Grey college | No | - |
[3] | Siyabonga Jaca | Westridge Tennis Stadium | No | - | |
[4] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[5] | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
[6] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[7] | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | No | - |
[8] | Enrique Da Naia | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Wihan Snyders | Affies | No | - | |
- | Finn Coningham | Kearsney College | No | - | |
- | Alexander Bell | North West | No | - | |
- | Alternate 2 ALTERNATE 2 | Graeme College And Primary | Yes | Angus Fyvie | |
- | Alternate 1 ALTERNATE 1 | Northmead Tennis Club | Yes | Samuel HEATH | |
- | RISHABH NATHWANI | ZA | Clifton High School | No | - |
- | Benjamin Wilson | Durban Country Club Tennis | No | - | |
- | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Sohan Seetal | ZA | Ridley Park Tennis Club | No | - |
- | Vyal Naicker | ZA | Ridley Park Tennis Club | No | - |
- | Daniel Naidoo | ZA | Southbroom Tennis Club | No | - |
- | JP Snyman | Lowveld Juniors | No | - | |
- | Bryce Johnson | ZA | Umfolozi Tennis Club | No | - |
- | Chris Johnson | ZA | Umfolozi Tennis Club | No | - |
- | Sean Wilson | Westville Boys High | No | - | |
- | Daniel Linnett | ZA | Thomas More | No | - |
- | LUCA MINDRY | No | - | ||
- | Max Cameron | No | - | ||
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Angus Fyvie | ZA | Kearsney College | No | - |
- | Samuel HEATH | Mitchell Park Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-15 8:00am | A2 | WTS - Court 3 |
Chris Johnson
|
Wihan Snyders
|
6-1, 6-0 |
2019-06-15 8:00am | A3 | WTS - Court 4 |
Daniel Linnett
|
Alexander Bell
|
6-1, 6-7, 4-6 |
2019-06-15 8:00am | A4 | WTS - Court 5 |
Finn Coningham
|
Devilliers Lamprecht [7]
|
6-2, 6-1 |
N/A | A6 | WTS - Court 6 |
RISHABH NATHWANI
|
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A7 | WTS - Court 7 |
JP Snyman
|
Alternate 2 ALTERNATE 2
(Did not play)
|
Walkover |
2019-06-15 8:00am | A8 | WTS - Court 9 |
Benjamin Wilson
|
Enrique Da Naia [8]
|
4-6, 6-3, 3-6 |
2019-06-15 8:00am | A10 | WTS - Court 10 |
George Denysschen
|
Bryce Johnson
|
6-0, 6-7, 6-3 |
2019-06-15 8:00am | A11 | WTS - Court 11 |
Sohan Seetal
|
LUCA MINDRY
|
1-6, 1-6 |
2019-06-15 8:00am | A14 | WTS - Court 12 |
Vyal Naicker
|
Max Cameron
|
1-6, 1-6 |
2019-06-15 8:00am | A15 | WTS - Court 13 |
Daniel Naidoo
|
Sean Wilson
|
1-6, 1-6 |
2019-06-15 11:00am | A17 | WTS - Court 21 |
Maksim Mihic [1]
|
Chris Johnson
|
2-6, 1-6 |
2019-06-15 11:00am | A18 | WTS - Court 22 |
Alexander Bell
|
Finn Coningham
|
0-6, 0-6 |
2019-06-15 11:00am | A19 | WTS - Court 23 |
Siyabonga Jaca [3]
|
RISHABH NATHWANI
|
6-2, 6-0 |
2019-06-15 12:30pm | A20 | WTS - Court 1 |
JP Snyman
|
Enrique Da Naia [8]
|
6-3, 6-0 |
2019-06-15 12:30pm | A21 | WTS - Court 2 |
Simphiwe Ngwenya [6]
|
George Denysschen
|
6-2, 6-1 |
2019-06-15 12:30pm | A22 | WTS - Court 3 |
LUCA MINDRY
|
Rhys Vorwerk [4]
|
0-6, 0-6 |
2019-06-15 12:30pm | A23 | WTS - Court 4 |
Erick Heyns [5]
|
Max Cameron
|
6-2, 6-1 |
2019-06-15 12:30pm | A24 | WTS - Court 5 |
Sean Wilson
|
Thebe THITE [2]
|
7-6, 1-6, 3-6 |
2019-06-16 9:20am | A25 | WTS - Court 4 |
Chris Johnson
|
Finn Coningham
|
6-2, 6-1 |
2019-06-16 9:20am | A26 | WTS - Court 5 |
Siyabonga Jaca [3]
|
JP Snyman
|
6-4, 6-2 |
2019-06-16 9:20am | A27 | WTS - Court 6 |
Simphiwe Ngwenya [6]
|
Rhys Vorwerk [4]
|
6-2, 4-6, 6-1 |
2019-06-16 9:20am | A28 | WTS - Court 7 |
Erick Heyns [5]
|
Thebe THITE [2]
|
6-3, 4-6, 6-3 |
2019-06-17 8:00am | A29 | WTS - Court 9 |
Chris Johnson
|
Siyabonga Jaca [3]
|
4-6, 2-6 |
2019-06-17 8:00am | A30 | WTS - Court 10 |
Simphiwe Ngwenya [6]
|
Erick Heyns [5]
|
6-4, 2-6, 6-4 |
2019-06-18 8:00am | A31 | WTS - Court 13 |
Siyabonga Jaca [3]
|
Simphiwe Ngwenya [6]
|
6-4, 6-2 |
2019-06-18 8:00am | B1 | WTS - Court 14 |
Chris Johnson
|
Erick Heyns [5]
|
6-4, 4-6, 10-2 |
2019-06-16 12:00pm | C1 | WTS - Court 1 |
Finn Coningham
|
JP Snyman
|
6-1, 6-1 |
2019-06-16 12:00pm | C2 | WTS - Court 2 |
Rhys Vorwerk [4]
|
Thebe THITE [2]
|
4-6, 3-6 |
2019-06-17 8:00am | C3 | WTS - Court 11 |
Finn Coningham
|
Thebe THITE [2]
|
4-6, 2-6 |
2019-06-17 8:00am | D1 | WTS - Court 12 |
JP Snyman
|
Rhys Vorwerk [4]
|
6-1, 2-6, 5-10 |
2019-06-16 10:40am | E1 | WTS - Court 4 |
Maksim Mihic [1]
|
Alexander Bell
|
6-0, 6-0 |
2019-06-16 10:40am | E2 | WTS - Court 5 |
RISHABH NATHWANI
|
Enrique Da Naia [8]
|
4-6, 6-3, 7-10 |
2019-06-16 9:20am | E3 | WTS - Court 22 |
George Denysschen
|
LUCA MINDRY
|
6-0, 6-3 |
2019-06-16 8:00am | E4 | WTS - Court 22 |
Max Cameron
|
Sean Wilson
|
4-6, 0-6 |
2019-06-16 1:20pm | E5 | WTS - Court 3 |
Maksim Mihic [1]
|
Enrique Da Naia [8]
|
6-0, 6-0 |
2019-06-16 11:00am | E6 | WTS - Court 22 |
George Denysschen
|
Sean Wilson
|
3-6, 6-3, 5-10 |
2019-06-17 8:00am | E7 | WTS - Court 13 |
Maksim Mihic [1]
|
Sean Wilson
|
6-0, 6-0 |
2019-06-17 8:00am | F1 | WTS - Court 14 |
Enrique Da Naia [8]
|
George Denysschen
|
6-4, 3-6, 9-11 |
2019-06-16 1:20pm | G1 | WTS - Court 5 |
Alexander Bell
|
RISHABH NATHWANI
|
1-6, 1-6 |
2019-06-16 1:20pm | G2 | WTS - Court 5 |
LUCA MINDRY
|
Max Cameron
|
5-7, 1-6 |
2019-06-17 8:00am | G3 | WTS - Court 15 |
RISHABH NATHWANI
|
Max Cameron
|
3-6, 6-2, 10-7 |
2019-06-17 8:00am | H1 | WTS - Court 16 |
Alexander Bell
|
LUCA MINDRY
|
2-6, 2-6 |
2019-06-15 12:30pm | I2 | WTS - Court 6 |
Daniel Linnett
|
Devilliers Lamprecht [7]
|
2-6, 0-6 |
2019-06-16 10:40am | I9 | WTS - Court 7 |
Wihan Snyders
|
Devilliers Lamprecht [7]
|
2-6, 3-6 |
2019-06-16 12:00pm | I11 | WTS - Court 11 |
Bryce Johnson
|
Sohan Seetal
|
6-0, 6-0 |
2019-06-16 12:00pm | I12 | WTS - Court 12 |
Vyal Naicker
|
Daniel Naidoo
|
3-6, 5-7 |
2019-06-16 1:20pm | I13 | WTS - Court 9 |
Devilliers Lamprecht [7]
|
Benjamin Wilson
|
6-2, 6-0 |
2019-06-16 2:40pm | I14 | WTS - Court 9 |
Bryce Johnson
|
Daniel Naidoo
|
6-1, 6-2 |
2019-06-17 8:00am | I15 | WTS - Court 19 |
Devilliers Lamprecht [7]
|
Bryce Johnson
|
0-6, 0-6 |
2019-06-17 8:00am | J1 | WTS - Court 20 |
Benjamin Wilson
|
Daniel Naidoo
|
6-1, 6-1 |
2019-06-16 2:40pm | K2 | WTS - Court 10 |
Sohan Seetal
|
Vyal Naicker
|
6-2, 4-6, 8-10 |
2019-06-17 8:00am | K3 | WTS - Court 21 |
Wihan Snyders
|
Vyal Naicker
|
6-2, 6-0 |