GS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Rachel de Villiers | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[2] | Phenyo GOLELA | ZA | No | - | |
[3] | Izabella Lubasinski | Northmead Tennis Club | No | - | |
[4] | Leane Janse van Rensburg | ZA | Bryanston Parallel Medium School | No | - |
- | Umika Kanjee | ZA | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Amber Basson | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
- | Mignon Van Wyk | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Paballo Rakoma | Atteridgevile Tennis Club | No | - | |
- | Danielle Van der Merwe | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Michelle Oosthuizen | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Akeela Valdes | US | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Kayla van der Westhuizen | Laerskool Lynnwood | No | - | |
- | Mogomotsi Sekgobela | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Tania Venter | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Siphesihle Maphalala | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-02-12 12:30pm | A2 | WAT - Court 1 |
Umika Kanjee
|
Akeela Valdes
|
2-6, 1-6 |
2021-02-12 2:00pm | A3 | WAT - Court 1 |
Leane Janse van Rensburg [4]
|
Danielle Van der Merwe
|
6-1, 6-4 |
N/A | A4 | WAT - Court 2 |
Paballo Rakoma
(Did not play)
|
Siphesihle Maphalala
|
Walkover |
2021-02-12 3:30pm | A5 | WAT - Court 1 |
Amber Basson
|
Mignon Van Wyk
|
0-6, 3-6 |
2021-02-12 12:30pm | A6 | WAT - Court 3 |
Mogomotsi Sekgobela
|
Izabella Lubasinski [3]
|
2-6, 1-6 |
2021-02-12 12:30pm | A7 | WAT - Court 4 |
Michelle Oosthuizen
|
Kayla van der Westhuizen
|
4-6, 7-6(4), 8-10 |
2021-02-12 2:00pm | A8 | WAT - Court 2 |
Tania Venter
|
Phenyo GOLELA [2]
|
1-6, 3-6 |
2021-02-13 3:00pm | A9 | WAT - Court 4 |
Rachel de Villiers [1]
|
Akeela Valdes
|
6-4, 2-6, 11-9 |
2021-02-13 10:30am | A10 | WAT - Court 4 |
Leane Janse van Rensburg [4]
|
Siphesihle Maphalala
|
6-2, 6-2 |
2021-02-13 10:30am | A11 | WAT - Court 5 |
Mignon Van Wyk
|
Izabella Lubasinski [3]
|
3-6, 3-6 |
2021-02-13 10:30am | A12 | WAT - Court 6 |
Kayla van der Westhuizen
|
Phenyo GOLELA [2]
|
6-4, 4-6, 9-11 |
2021-02-14 9:00am | A13 | Riet - Court 1 |
Rachel de Villiers [1]
|
Leane Janse van Rensburg [4]
|
6-3, 6-3 |
2021-02-14 9:00am | A14 | Riet - Court 2 |
Izabella Lubasinski [3]
|
Phenyo GOLELA [2]
|
6-0, 6-3 |
2021-02-14 12:00pm | A15 | Riet - Court 7 |
Rachel de Villiers [1]
|
Izabella Lubasinski [3]
|
6-7, 1-6 |
2021-02-14 12:00pm | B1 | Riet - Court 8 |
Leane Janse van Rensburg [4]
|
Phenyo GOLELA [2]
|
1-6, 6-4, 6-10 |
2021-02-14 9:00am | C1 | Riet - Court 3 |
Akeela Valdes
|
Siphesihle Maphalala
|
6-1, 2-6, 10-7 |
2021-02-14 9:00am | C2 | Riet - Court 4 |
Mignon Van Wyk
|
Kayla van der Westhuizen
|
3-6, 6-4, 10-8 |
2021-02-14 12:00pm | C3 | Riet - Court 9 |
Akeela Valdes
|
Mignon Van Wyk
|
2-6, 6-4, 10-8 |
2021-02-14 1:30pm | D1 | Riet - Court 1 |
Siphesihle Maphalala
|
Kayla van der Westhuizen
|
2-6, 2-6 |
2021-02-13 12:00pm | E2 | WAT - Court 1 |
Danielle Van der Merwe
|
Paballo Rakoma
|
7-5, 5-7, 8-10 |
2021-02-13 12:00pm | E3 | WAT - Court 2 |
Amber Basson
|
Mogomotsi Sekgobela
|
2-6, 2-6 |
2021-02-13 12:00pm | E4 | WAT - Court 3 |
Michelle Oosthuizen
|
Tania Venter
|
0-6, 1-6 |
2021-02-14 9:00am | E5 | Riet - Court 5 |
Umika Kanjee
|
Paballo Rakoma
|
4-6, 1-6 |
2021-02-14 9:00am | E6 | Riet - Court 6 |
Mogomotsi Sekgobela
|
Tania Venter
|
2-6, 1-6 |
2021-02-14 1:30pm | E7 | Riet - Court 2 |
Paballo Rakoma
|
Tania Venter
|
0-6, 1-6 |
2021-02-14 1:30pm | F1 | Riet - Court 3 |
Umika Kanjee
|
Mogomotsi Sekgobela
|
5-7, 2-6 |
2021-02-14 9:00am | G2 | Riet - Court 7 |
Amber Basson
|
Michelle Oosthuizen
|
0-6, 1-6 |
2021-02-14 1:30pm | G3 | Riet - Court 4 |
Danielle Van der Merwe
|
Michelle Oosthuizen
|
2-6, 1-6 |